Biznes na Twitterze

notebook-405755_1280Media społecznościowe to już nie tylko kontakt ze znajomymi, ale przede wszystkim ogromna baza potencjalnych klientów. W Polsce najpopularniejszy jest Facebook, ale Twitter zdobywa coraz większą popularność wśród niektórych grup wiekowych. Alternatywa Facebooka wydaje się trudna do reklamowania biznesu, a tak naprawdę działa po prostu na innych zasadach. Jeżeli masz pewność, że dużo osób, do których chcesz dotrzeć jest na Twitterze to mamy dla Ciebie kilka rad związanych z prowadzeniem tam konta.

#1

Warto aby Twitterem zajmowało się parę osób, które mogą mieć odmienne punkty widzenia, a co za tym idzie będą mogły docierać do szerszego grona odbiorców. Wzbogacisz również kontent o różnorodne treści, a także sprawisz, że odpowiedzi na tweety użytkowników będą bardziej przemyślane.

#2

Czas to pieniądz. Zadbaj o szybki czas reakcji na tweety, aby ciągle być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami nie tylko z Twojej branży, ale całego świata. Reagowanie na wydarzenia komentowane powszechnie dotrzesz do większej liczby odbiorców, których nigdy wcześniej być nie poznał.

#3

Rozpowszechniaj wartościowe informacje, do których inni mogą mieć ograniczony dostęp. Głównie dotyczące Twojego biznesu, bo wiesz o nim najwięcej. Treść o wysokiej wartości merytorycznej, czy też estetycznej będzie rozpowszechniała się szybciej niż nic nie niosący tekst reklamowy.

#4

Angażowanie niezwiązanych z marketingiem pracowników często jest krytykowane. Spróbuj jednak pokazać Twojej załodze, że mogą współtworzyć ten kanał poprzez tworzenie treści i komunikację jako specjaliści w danej dziedzinie.

#5

O hashtagach pisaliśmy już tutaj. Odgrywają kluczową rolę w prawidłowej komunikacji z klientami i pozostałymi użytkownikami Twittera. Źle zbudowany hashtag potrafi nie tylko wprowadzić zamieszanie, ale także ośmieszyć Twój biznes.

#6

Ograniczenie znaków na Twitterze do 140 jest na początku bardzo kłopotliwe. Oprócz wartościowej i wyjaśniającej treści trzeba czasem wrzucić jakiś link i wtedy z pomocą przychodzą narzędzia do skracania linków. Korzystają z nich praktycznie wszyscy, ponieważ wyglądają estetyczniej, a do tego oszczędzają liczbę znaków w tweetcie.

Twitter nie jest taki straszny jak go malują. Chociaż rządzi się osobnymi prawami, to wystarczy parę dni by w pełni zrozumieć jego mechanizmy.

Źródło: http://blog.marketo.com/2011/04/9-twitter-tips-for-b2b-marketing-success.html