Jak zbudować bazę klientów?

blogKażdy sprzedawca marzy o wielkiej bazie klientów, którzy chętnie wydają pieniądze na produkty jego marki. Nie każdy jednak wie jak tego dokonać Jak skutecznie pozyskać klientów i poszerzać swoją bazę kontaktów? O tym dowiecie się już dziś!

Osobiście

Postaraj się docierać do nowych klientów we własnej osobie. Spotkania networkingowe to świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonałe źródło cennych kontaktów. Po zapoznaniu się z ważnymi osobami z Twojej branży możesz przejść do działania. Postaraj się im przypomnieć o spotkaniu i o swojej osobie. Wystarczy parę dni po poznaniu się wysłać maila z krótką informacją, dlaczego nawiązałeś rozmowę i dlaczego zależy Ci na kontakcie. Podkreślaj, co Ty możesz im dać, a nie to czego oczekujesz od nich. Zbudowanie odpowiedniej relacji może przyczynić się do wielkiego sukcesu Twojego biznesu.

Mądrze

Poszerzanie bazy kontaktów zacznij od przejrzenia obecnej listy. Zapytaj swoich klientów o ich dane szczegółowe. Umożliwi Ci to stworzenie szerszego profilu Twojego klienta i ułatwi poszukiwania nowych. Pytaj swoich klientów o uczucia związane z marką, o ich stosunek do marki, a stworzenie odpowiedniej kampanii marketingowej nastawionej na nowych klientów będzie zdecydowanie prostsze.

Specjalistycznie

Mając już ciekawe informacje co lubią Twoi dotychczasowi klienci, spróbuj pod ich wymagania dostosować swój produkt. Zastosuj się do ich rad, testuj ich propozycje i wybieraj najskuteczniejsze i najpopularniejsze. Specjalizowanie produktu pod gusta konkretnej grupy jest bardzo skuteczne. Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj.

Świadomie

Rozejrzyj się wokół siebie. Może ktoś na rynku, spoza Twojej branży, kieruje swoje produkty do tej samej grupy klientów? Razem może być łatwiej, porozmawiaj z innymi i spróbuj namówić ich na współpracę. Jeżeli nie będą skłonni, zaproponuj nawiązanie relacji i obserwuj jak przebiega proces pozyskiwania klientów w zamian za Twoją pomoc. Co-marketing w Polsce wciąż nie jest najpopularniejszy, ale kto wie, może zapoczątkujesz nową modę?

Wprowadzenie w życie tych rad z pewnością wpłynie na liczbę nowych kontaktów. Klienci pokochają Cię, jeżeli będziesz ich słuchać. Staraj się wejść w ich skórę, a szybko zrozumiesz, dlaczego kochają, albo nienawidzą Twój produkt.

 

 

 

Źródło:

http://quickbooks.intuit.com/r/business-development/4-ways-to-build-your-customer-base