InfoShare 2014: Tu gdzie marzenia i najlepsze pomysły staja się rzeczywistością.

IMAG0089_1W dniach 22-23 maja odbyła się w Gdańsku kolejna już edycja konferencji poświęconej  IT & NewMedia – InfoShare. Podczas 2 dni dyskutowano min.:
– IT (technologie, mobile, bezpieczeństwo, innowacje i trendy)
– nowe media (on-line & social media, marketing)
– rynek startupów (founding oraz funding, success stories)
– zarządzanie projektami / zespołami

Jak łatwo było zaobserwować konferencja z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością zarówno ze strony odwiedzających jak i prelegentów. W tym roku mogliśmy posłuchać min. Luce Mansfield z Samsung Electronic Europe, który opowiadał jak długą drogę przebyły produkty koreańskiego koncernu, by stać się jednymi z najbardziej pożądanych urządzeń na rynku.

IMAG0083Pierwszego dnia odbyły się także prezentacje projektów zakwalifikowanych do StartUpZone. Poniżej kilka najciekawszych wg nas projektów zakwalifikowanych do półfinału:

Audiotrip – aplikacja pozwalająca łatwo odnaleźć najciekawsze miejsca w zwiedzanym miejscu z narracją lokalnych ekspertów.

Billon – system pozwalający zastąpić tradycyjne systemy płatności.

Confr – program wspierający połączenia konferencyjne z każdego miejsca na świecie. Jego atutem są stabilne połączenia lub brak konieczności podawania nr PIN

Cook With The Local – wirtualne spotkania kulinarne

Professor WHY – gra interaktywna pozwalająca dokonywać doświadczeń chemicznych wraz ze składnikami w wirtualnej rzeczywistości. Projekt CTAdventure okazał się najlepszy i zgarnął główną nagrodę. Gratulujemy!

InfoShare to także pozytywna atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu nowych kontaktów.
Co roku kilkuset uczestników konferencji spotyka się na tradycyjnej imprezie integracyjnej, podczas której przy piwie i pieczonym dziku można poznać nowych ludzi i wymienić doświadczenia. W tym roku impreza odbyła się na stadionie PGE Arena.

Podczas drugiego dnia konferencji mogliśmy posłuchać min. ciekawych prelekcji nt. technologii mobilnej, gaming’u, video oraz project management.

IMAG0070Jedna z ciekawszych prelekcji wg nas to: Weźmy się i zróbcie – czyli narzędzia, które zbudują Twój mobilny biznes za Ciebie, wygłoszona przez Gabriela Roszaka.

Konferencja InfoShare to zdecydowanie miejsce, w którym marzenia oraz kreatywne pomysły mają szanse nabrać realnych kształtów i się urzeczywistnić.

InfoShare – do zobaczenia w 2015!

 

 

 

Źródło: http://www.infoshare.pl/